1ο Καποδιστριακό Γυμνάσιο Αίγινας

christmas-tree-street

Την Τρίτη 23 Δεκεμβρίου έγινε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας η χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας. Κατά τη διάρκεια της γιορτής έγινε ένα μικρό αφιέρωμα στα έθιμα των Χριστουγέννων, τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό με πλούσιο οπτικό υλικό που επιμελήθηκαν μαθητές του σχολείου μας και οι καθηγήτριες Λορέτζου Χριστίνα, Κυριακοπούλου Παναγιώτα, Πανουργιά Μπέκη και Παναγιωτάκη Αναστασία.

IMG_20141223_103515_693

Η χορωδία του σχολείου μας τραγούδησε χριστουγεννιάτικα τραγούδια στα ελληνικά, στα γερμανικά, στα γαλλικά και στα γερμανικά. Στο τέλος της γιορτής προβλήθηκε η ξένη ταινία μικρού μήκους "Gift".

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ

Η γιορτή μας ολοκληρώθηκε με κέρασμα γλυκών και ανταλλαγή ευχών!

IMG_20141223_104219_064

Οι μέρες των Χριστουγέννων είναι μέρες χαράς, αλλά και αγάπης προς τους συνανθρώπους μας. Σε αυτό το πλαίσιο μαθητές του σχολείου μας είπαν την Δευτέρα 22/12 τα κάλαντα στο νοσοκομείο του νησιού μας "Άγιος Διονύσιος" και πρόσφεραν γλυκά στους ασθενείς. Τέλος σε συνεργασία με τον Σύλλογο "Αίγινα Εθελοντής" συγκεντρώθηκαν τρόφιμα για τους συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη και δοκιμάζονται στις δύσκολες οικονομικές συνθήκες που ζούμε.

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΥΜΠΑΝΙΣΤΗΣ

Ο Σύλλογος των Καθηγητών του σχολείου μας εύχεται στους μαθητές και στις οικογένειές τους "ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ"!

1o Γυμνάσιο Αίγινας (Καποδιστριακό)
Οδός Καποδιστρίου, Αίγινα
Τηλ: 22970 22565